Останній чемпіонат з маунтенбайку

У столиці збірна команда області взяла участь у фіналі чемпіонату України у гонці крос-кантрі елімінатор. На пагорбі біля НСК “Олімпійський” збудували трасу протяжністю 650 метрів. На відміну від решти етапів, які проходили в лісах та парках на ґрунті, фінал провели на штучному покритті – тротуарній плитці. Старт зі сходів, трамплін, кілька рамп, проїзди по пологих стінах, відсутність прямих відрізків – вийшов такий собі BMX елімінатор.

У кваліфікації шостий час показала Ірина Слободян у категорії жінок, четвертий – Вікторія Пархомюк (юніорки), 2-й, 3-й та 4-й час серед дівчат у Свистунової Наталії, Калинюк Юлії та Чорної Олександри. Серед молодших дівчат Кристина Ганжук твердо заявила про намір перемагати – найшвидше проїхала дистанцію показавши час як у кращих юніорок. Ще в цій категорії 3-й час у Наталії Сафронюк та 5-й у Марини Калинюк. Втім, одна справа – проїхати наодинці, інша – змагатися ще з трьома суперниками на вузькій трасі без прямих з низкою віражів та ускладнених ділянок.

До фінальних четвірок у дівчат 2002-2003 та 2004-2005 рр.н. дісталось по двоє наших спортсменок. Старшим, Наталії Свистуновій та Юлії Калинюк, вдалося обом завоювати місця на п’єдесталі етапу, друге та третє, відповідно. Олександра Чорна тут стала п’ятою. Молодші дівчата також обоє з нагородами – Кристина Ганжук – перше місце, Наталія Сафронюк – третє. Шосте місце у Марини Калинюк. З такими успіхами у цих категоріях трійки наших дівчат отримали перші місця у командному заліку етапу. У фінальній частині Ірина Слободян боролася за 5-8 місце. Свій заїзд вона виграла завдяки вдалій роботі на підйомі та, відповідно, посіла п’яте місце. Вікторія Пархомюк стала четвертою серед юніорок.

Переможців шестиетапного чемпіонату України у гонці елімінатор 2018 року визначали за сумою очок набраних спортсменом у чотирьох його кращих етапах. Ірина Слободян у підсумку посіла п’яту позицію. Перемогу тут здобула діюча чемпіонка Європи у цьому виді Ірина Попова. Вікторія Пархомюк посіла шосте місце. Хоч вона й брала участь лише у двох етапах, проте, один з них вона виграла. Серед дівчат точилась боротьба за бронзу. Пара найкращих визначилась ще до фінального етапу. Тут, в Києві, наша Наталія Свистунова могла вибороти третє місце в особистому протистоянні з місцевою гонщицею Софією Любарською. Проте, у фінальному заїзді киянка перемогла і залишила Наталію за крок до п’єдесталу. Олександра Чорна у цій категорії посіла шосту позицію. Серед молодших дівчат на четвертій позиції завершила чемпіонат Наталія Сафронюк, на п’ятій – Марина Калинюк. Підсумки етапів чемпіонату з крос-кантрі елімінатора не обійшлися без медалі для нашої команди. Кристина Ганжук набрала найбільшу кількість очок і завоювала золото.